Nasze zwierzątka

Nasz żółw grecki jest chłopcem i nazywa się Franklin

Mieszka w swoim terrarium w jednej z sal przedszkolnych i choć bardzo lubi swój domek ze względu na specjalne światło i odpowiednią temperaturę, to jednak spacerując wśród przedszkolaków wydaje się być jeszcze szczęśliwszy.

Żółw  ma 4 lata więc tak, jak nasze przedszkolaki, jest jeszcze bardzo młody i tak jak one, lubi robić różne psikusy. Czasami bawi się w chowanego, kiedy indziej zasypia jak suseł i w żaden sposób nie można go obudzić, i tak może spać nawet kilka tygodni – prawdziwy z niego leniuszek.

Nasz żółw uwielbia jeść. Najbardziej rzecz jasna smakują mu trawy, liście i kwiatki (koniczynka i różowe stokrotki wygrywają bezapelacyjnie), choć niektórymi warzywami też nie pogardzi: świeże ogórki, brokuły, cykoria – pycha:)

Czy chcielibyście poznać naszego żółwia?

Zapraszamy !!!