Przedszkole Leśne – zapowiedzi kwiecień 2019

Dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka, nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów. [...] Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytanie.

________________________________________________________________

Drodzy Rodzice,

Jeśli zastawiacie się, co ciekawego przygotowałyśmy dla Dzieci w kwietniu, zachęcam do zapoznania się z ramowym program wydarzeń:)

13 kwietnia zapraszam na wesołą sobotę.

Przypomnę, że Przedszkole będzie otwarte w godzinach 9:00 – 15:00

16 kwietnia zapraszam na spotkanie z Panią psycholog Dorotą Maciejec.

Dyżur rozpocznie się o godz. 16:00

Wszystkich zainteresowanych Rodziców proszę o wcześniejsze ustalenie godziny spotkania.

Zapraszam na zajęcia pokazowe, podczas których będziecie mogli Państwo zobaczyć jak Dziecko funkcjonuje w grupie, a także ocenić zdobytą wiedzę i umiejętności swoich Pociech.

Po zajęciach Panie Wychowawczynie udzielą odpowiedzi na ewentualne pytania;

daty i godziny zajęć przedstawiam poniżej:

2-latki 12.04 (piątek) godz. 10:30

3-latki 15.04 (poniedziałek), godz. 11.00

4-latki 16.04 (wtorek), godz. 11:00

5-latki 17.04 (środa), godz. 10.30

6-latki 18.04 (czwartek), godz. 10.00

Atrakcje, które zostały przewidziane dla Dzieci w kwietniu:

5 kwietnia Dzieci wysłuchają koncertu pt. „Krakowiaczek ci ja”. Będzie to kolejny koncert oparty na motywach ludowych, tym razem poznamy tańce i zabawy Małopolan.

Koncert rozpocznie się o godz. 11:20

11 kwietnia Alpaki to bardzo przyjazne zwierzęta, które przyjechały do Polski z Ameryki Południowej. Podobne do lamy (pochodzą z tej samej rodziny – wielbłądowatych), są łagodne i nie wykazują agresji. Dodatkowo ich uroczy wygląd sprawia, że nie sposób się nie uśmiechnąć. Mają bardzo miękkie, przyjemne w dotyku futro, które jest hipoalergiczne i nie uczula. Alpakoterapia to nowa dziedzina zooterapii, która polega na współpracy terapeuty i pacjenta z alpaką, gdzie alpaka jest motywatorem do działania. Terapia z alpakami wspiera w sferze emocjonalnej, poznawczej oraz społecznej. Alpaki darzą ludzi bardzo dużą sympatią, w szczególności lubią dzieci. Współpraca z alpaką dba o ich rozwój ruchowy. Wspomaga budowanie samooceny i pewności siebie, może pełnić rolę katalizatora zmian oraz pomagać w przejściu poprzez stadia rozwojowe. Uczy je samodzielności i śmiałości. Sprawując opiekę nad alpaką, dziecko uczy się odpowiedzialności, a także bardzo ważnej - sztuki empatii. Zapraszam na spotkanie z alpakami od godziny 10:00 do 12:00.

12 kwietnia tematem kwietniowego spotkania będzie ogień...

Pewnie już się domyślacie…. :) tak, to zapowiedź kolejnego interesującego (i wygląda na to, że również eksperymentalnego…) spotkania z ekologiem p. Tomaszem Jastrzębskim.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00

12 kwietna zapraszamy Dzieci i rodziców na prawdziwie wiosenne spotkanie, w prawdziwie wiosennym nastroju. W programie przedszkolnych spotkań z tradycją, tym razem mazurki, sadzenie roślinek i wielkanocne ozdoby.

Jak zawsze liczymy na Państwa zaangażowanie, fantazję i wesołą twórczość.  Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie swojego udziału w spotkaniu do 9 kwietnia.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30

19 kwietnia Zabawy z Sensem zapraszają na zajęcia Sensoplastyka®- czyli "cynamonowa, pomarańczowa, migdałowa... słodka, słona, lekka... mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw”. Materiały sensoryczne na zajęciach opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych.

Udział bezpłatny dla wszystkich Dzieci, proszę o przyniesienie ubrań na zajęcia.

26 kwietnia wyruszymy wraz z p. Agnieszką Waszak ( autorką i ilustratorką książek dla Dzieci) w kosmiczną podróż, by odkryć tajemnice wszechświata J Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 10:30

Życzę pięknego miesiąca :)

serdecznie pozdrawiam
Ewelina Kołodziejczyk