Drodzy Rodzice,

Co słychać w Przedszkolu Leśnym w październiku? – zapraszam do zapoznania się

z ramowym programem wydarzeń.

09 października będziemy gościć w przedszkolu fotografa, jeśli ktoś z Państwa nie życzy sobie, aby jego Dziecko było fotografowane proszę zgłosić swoją decyzję wychowawcy. Sesja będzie odbywać się w przedszkolu, w jesiennej aranżacji :-)

20 października zapraszam na wesołą sobotę.

Przypomnę, że Przedszkole będzie otwarte w godzinach 9.00 – 15.00

29 października zapraszam na spotkanie z Panią psycholog Dorotą Maciejec.

Dyżur rozpocznie się o godz. 16.30 Wszystkich zainteresowanych Rodziców proszę o wcześniejsze ustalenie godziny spotkania.

Bardzo proszę, aby Dzieci, które będą brały udział w zajęciach dodatkowych typu: gimnastyka korekcyjna i judo przyniosły do przedszkola odpowiedni strój, natomiast Dzieci, które zostały zapisane na ceramikę proszę zaopatrzyć w fartuszek lub koszulkę, która będzie chroniła przed zabrudzeniem.

Szanowni Państwo, obowiązkiem każdego Rodzica, który życzy sobie, aby jego Dziecko odbierały z Przedszkola osoby spokrewnione lub znajome, jest upoważnienie tych osób, stosownym zapisem w umowie o sprawowanie opieki lub w karcie przedszkolaka.

Atrakcje, które zostały przewidziane dla Dzieci w październiku:

04 października Czy wiecie, że tego dnia jest Światowy Dzień Zwierząt? Nie? Wszystkiego dowiemy się podczas zajęć z cyklu Kalendarz Przyrody :-)

05 października zajęcia w przedszkolu poprowadzi Pan Ekolog – Tomasz Jastrzębski, temat…? Jeszcze przez chwilkę pozostanie niespodzianką. Rozpoczynamy o 10:00.

12 października  nasze przedszkole odwiedzi kolejne zwierzątko J Hmm…tym razem nie będzie miało kolców… nie dotkniemy również mięciutkiego futerka…  wyglądem przypomina  smoka… Jesteście ciekawi? Zapraszamy na spotkanie z niezwykłym zwierzątkiem  o godz. 10:00 J

16 października  wyruszymy na pierwszą w tym roku wycieczkę.

Celem naszej wyprawy będzie tradycyjnie jak na tę porę roku przystało  Farma Dyń w Powsinie. Podczas wycieczki Dzieci posłuchają o uprawie dyń i hodowli zwierząt, poznają historię Halloween, zobaczą jak można wydrążyć dużą, „złą” dynię, a na zakończenie wejdą na pole dyniowe, gdzie każdy Przedszkolak wybierze dla siebie dynię, którą będzie musiał sam donieść do autokaru ;-)

Wyjazd godz. 9.30.  Koszt 45 złotych (proszę przekazać wychowawcy)

17 października rozpoczął się sezon na kapustę, buraki, dynie, śliwki i gruszki, to też czas na przygotowywanie jesiennych przetworów, mniam…. w piątek będziemy kroić, smażyć, mieszać, degustować, wypróbujemy sprawdzone przepisy i te całkiem nowe też. Bez wątpienia będzie kolorowo, pysznie i zdrowo, postaramy się zamknąć w słoikach odrobinę słońca i witamin na zimowe dni :-)

19 października Dzieci wysłuchają koncertu pt. „Zagrajcież Hajduka”. Będzie to kolejny koncert oparty na motywach ludowych, tym razem poznamy zabawy i tańce górali żywieckich.

Koncert rozpocznie się o godz. 11.20

23 października „Mało nas, mało nas do pieczenia chleba…” – myślę, że tego dnia nie będzie nas mało J i upieczemy pyszny chlebek podczas warsztatów kulinarnych poprowadzonych przez p. Ewę Bilicką.

26 października zabierzemy wszystkie Dzieci w magiczną podróż do Krainy Halloween. Nasze Przedszkole odwiedzi dobra czarownica, J która zaprosi Dzieci do wspólnej zabawy.Prosimy, aby Przedszkolaki przyniosły tego dnia stosowny strój (wg Państwa uznania), w którym będą mogły wystąpić.

Zabawę przygotuje i poprowadzi… oczywiście czarownica :-) a która? To już są tajemnice czarownic:-)

Zapowiada się miesiąc pełen niespodzianek!

Życzę miłych wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

Łączę serdeczne pozdrowienia

Ewelina Kołodziejczyk