Przedszkole Leśne – zapowiedzi luty 2019

"Jedynie dzieci wiedzą, czego szukają." (Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę") ________________________________________________________________
Drodzy Rodzice, jeśli zastawiacie się, co ciekawego przygotowałyśmy dla Dzieci w lutym, zachęcam do zapoznania się z ramowym program wydarzeń :)

Najdroższe Babcie i ukochani Dziadkowie z okazji Waszego Święta serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola, będziemy świętować i cieszyć się Waszą obecnością :)

2latki wraz z p. Asią i p. Klaudią zapraszają 11 lutego, o godz. 17.10;
3latki wraz z p. Dominiką i p. Sylwią zapraszają 12 lutego, o godz. 17.10;
4latki wraz z p. Moniką zapraszają 13 lutego, o godz. 17.10;
5latki wraz z p. Adą i p. Arlettą zapraszają 18 lutego, o godz. 17.10;
6latki wraz z p. Sylwią zapraszają 19 lutego, o godz. 17.10;

Życzymy udanej zabawy!

16 lutego zapraszam na wesołą sobotę.
Przypomnę, że Przedszkole będzie otwarte w godzinach 9.00 – 15.00

Atrakcje, które zostały przewidziane dla Dzieci w lutym:

1 lutego Przedszkole odwiedzi ekolog – p. Tomasz Jastrzębski i zabierze nas w podróż po czterech żywiołach, tego dnia będzie o wodzie.
Ahoj przygodo !!! :)
Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00

7 lutego (czwartek) wyjeżdżamy na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczo- Leśnej. Będziemy obrączkowali ptaki pod okiem doświadczonego obrączkarza, który pokaże jak i po co zakłada się ptakom metalowe obrączki na nogi.
Prosimy dostosować ubiór do pogody, ponieważ zajęcia odbywają się poza budynkiem, pod wiatą i potrwają około jednej godziny.
Wyjazd z przedszkola godz. 8:30, planowany powrót 10:30. Wycieczka bezpłatna.

8 lutego Zabawy z Sensem zapraszają na zajęcia Sensoplastyka®- czyli "cynamonowa, pomarańczowa, migdałowa... słodka, słona, lekka... mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw”.
Sensoplastyka® to zajęcia rozwojowe dla dzieci w każdym wieku. Wpływają na stymulację wszystkich zmysłów oraz na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu, a im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w naszym umyśle. Materiały sensoryczne na zajęciach opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych.
Udział bezpłatny dla wszystkich Dzieci, proszę o przyniesienie ubrań na zajęcia.

15 lutego Dzieci wezmą udział w widowisku muzycznym pt. „Karuzela, karuzela…” Będzie to kolejny koncert oparty na motywach ludowych, przed nami zabawy starej Warszawy.
Koncert rozpocznie się o godz. 11.20

22 lutego nasze przedszkole odwiedzi niecodzienny gość egzotyczny :). Pani Beata -prowadząca Edukacyjne Warsztaty Przyrodnicze „Mali Odkrywcy Zwierząt” zapozna nas z informacjami na temat zwyczajów i środowiska naturalnego w którym żyją te zwierzątka.
Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 10:30.

28 lutego tłusty czwartek – święto pączków i faworków, Dzieci spróbują swoich umiejętności kulinarnych i wg sprawdzonego przepisu Pani Ewy samodzielnie przygotują kruche, pyszne faworki :)

Życzę dobrego miesiąca :)

Ps. Nasze przedszkole bez balu karnawałowego nie może się obejść! To chwila, na którą z niecierpliwością czekają zarówno maluchy jak i starszaki, i…. Panie także… ;) postaramy się, aby zabawa była niezapomniana Bal odbędzie się 01 marca o godzinie 10:30

serdecznie pozdrawiam