Przedszkole Leśne – zapowiedzi wrzesień 2021

„Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem,

to dziecko, które wczoraj żyło radością”.

Ronald Russell

___________________________________________________________

Drodzy Rodzice,

Rozpoczynamy kolejny rok przedszkolny, w związku z tym serdecznie zapraszam do zapoznania się z bardziej szczegółowym niż w okresie wakacyjnym, programem wydarzeń oraz imprez, które będą realizowane we wrześniu w naszym przedszkolu.

Zapraszam na spotkanie organizacyjne z udziałem  Wychowawców grup.

Zebrania odbędą się wg poniższego harmonogramu:

LISKI – 13 września (poniedziałek), godz. 1630

BIEDRONKI – 14 września (wtorek), godz. 1630

ŻABKI – 15 września (środa), godz. 1630

MISIE będą mieć spotkanie na początku października,

Zajęcia dodatkowe, w regularnej formie, rozpoczną się 1 października,

za pośrednictwem Nauczycieli przekażę Państwu deklaracje dotyczące tych zajęć. Uprzejmie proszę o podjęcie decyzji do 25 września 2021 r.

Atrakcje, które zostały przewidziane dla Dzieci we wrześniu:

03 września  o godzinie 11;10 zapraszamy na spotkanie z antropologiem Warsaw Mummy Project pt. „Dlaczego mumia nie wstaje?” Zajęcia mają formę aktywną, Dzieci bawią się między innymi w archeologów, wykonują prace plastyczne związane z tematem np. kopię egipskiej mumii, biorą udział w grach oraz oglądają prawdziwe okazy i zabytki

10 września o godzinie 11:00 zapraszamy na niezwykłe spotkanie z sokolnikiem i ptakami drapieżnymi. Zajęcia prowadzi doświadczona w pracy z Dziećmi sokolniczka, która w przystępny sposób opowie o swojej pasji jaką jest praca z ptakami drapieżnymi. Dzieci zapoznają się też jak zbudowane są ptaki, dlaczego latają i jak to się dzieje, że mogą obracać głową o 280°?! Na zajęcia sokolniczka przyniesie ze sobą ptaki drapieżne jastrzębie i sokoła.

10 września godz. 13:00 - Warsztaty z psychologiem i pedagogiem. To, co teraz jest naprawdę istotne to przygotowanie Dzieci do budowania relacji z innymi ludźmi. Poza rodziną.

Jak? Poprzez naukę zawiązywania i utrzymywania autentycznych relacji opartych na wzajemnym szacunku. Dlatego sięgniemy po bajkoterapię, która ułatwi Dzieciom zrozumienie istoty tych relacji. Podczas warsztatów będziemy:

Uczyć się, jak rozpoznawać emocje, by Dzieci były świadome swoich stanów wewnętrznych i potrafiły zadbać o swoje potrzeby, ale też w odpowiednim momencie prosiły o pomoc. Pokażemy, jak rozwiązywać konflikty. Nie wszystkich musimy lubić, ale żyjemy w społeczności, w której każdemu należy się szacunek.

Rozwiniemy system wartości. Podczas warsztatów będą przekazywane wartości, które mają na celu wspierać Dzieci w budowaniu szczerych, autentycznych relacji.

16 września (czwartek) wyjeżdżamy na pierwszą wycieczkę! Dokąd? Do wioski smerfów!

Gdzie, domki smerfów przypominają różnobarwne muchomory. Wioska położona jest w lesie i bardzo trudno ją znaleźć (co próbuje zrobić najczęściej Gargamel) ale My mamy specjalne zaproszenie od samego Papy Smerfa!

Zwiedzimy domki - wszystkie domki są jednakowej wielkości, ale różnią się wyposażeniem ( np. koło domu Smerfetki, są kwiaty), naszym zadaniem będzie m.in. odgadnąć kto mieszka w danym domku. To będzie dzień pełen niesamowitej zabawy!

Na miejscu zjemy II śniadanie oraz obiad. Planowany wyjazd 8:40, zaś powrót 15:00. Koszt 60 zł- proszę przekazać wychowawcy.

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Z tej okazji w przedszkolu zorganizowane zostaną różne atrakcje dla Naszych Przedszkolaków. Dzieci będą mogły brać udział w zabawach tanecznych oraz zespołowych, konkurencjach sportowych oraz grach na świeżym powietrzu. Podczas wspólnego świętowania nie zabranie uśmiechu i radości.

24 września  o godzinie 11:10 zapraszamy na warsztaty - JAK TO DZIAŁA CZŁOWIEK? Jest to seria warsztatów dla najmłodszych poświęcona anatomii i fizjologii człowieka. Zajęcia prowadzą biolodzy, antropolodzy, anatomowie oraz przyszli lekarze.

Podczas zajęć dzieci poprzez zabawę z użyciem pomocy naukowych i modeli anatomicznych oraz w oparciu o proste doświadczenia poznają działanie swojego ciała.

Temat pierwszych warsztatów:

Jak działa i wygląda mózg oraz co to są zmysły?

28 września Jabłko, najbardziej znany polski owoc ma swoje święto 28 września. Celem zajęć          i wspólnej zabawy będzie: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek. Zajęcia poprowadzą Nauczyciele w swoich grupach.

Drodzy Rodzice w imieniu swoim i Pań pracujących w przedszkolu Leśnym życzę Państwu udanego roku przedszkolnego 2021/2022, mam nadzieję, że pozostawi miłe wspomnienia, my dołożymy wszelkich starań, aby tak się stało.

Dziękujemy za zaufanie, wsparcie i wyrozumiałość.

z wyrazami szacunku,

Ewelina Kołodziejczyk