ATRAKCJE W LUTYM

W lutym śnieg i mróz stały,
w lecie będą upały!

Luty uznawany jest za najzimniejszy miesiąc w całym roku,
ale nam siarczyste mrozy nie są straszne. Pomimo tęgich mrozów i faktu,

że miesiąc ten jest najkrótszym ze wszystkich,
to w Naszym Przedszkolu karnawałowa atmosfera i moc
niecodziennych atrakcji jest na porządku dziennym!

1 lutego, godzina 10:00 – koncert afrykański
Afryka to bez wątpienia odległy kraj, ale nie dla naszych Przedszkolaków! Okazuje się, że dzięki muzyce można podróżować w najodleglejsze zakątki świata! Piotr Brymas- bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik, który wiele lat spędził na Czarnym Lądzie, teraz podzieli się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce.

8 lutego – Walentynkowy Dzień Pizzy
Pani Sylwia i Pani Iwona nie pozwolą, aby tego dnia Przedszkolakom doskwierała nuda. Nie da się ukryć, że większość naszych Milusińskich to miłośnicy pizzy. W związku z tym korzystając z tego, że luty to miesiąc miłości i pizzo-pochłaniaczy postanowiłyśmy połączyć te dwa święta. Wspólne przygotowywanie walentynkowych pizz sprawi, że Leśne Przedszkolaki będą mogły udekorować walentynkową pizzę według własnych pomysłów.

12 lutego, godzina 16:00 – Dzień babci i Dziadka
Grupa Pani Sylwii „Biedronki” i Pani Justyny „Pszczółki”

13 lutego, od godziny 15:30- Dzień Babci i Dziadka

Godzina 15:30 – grupa Pani Pauliny „Zajączki” i grupa Pani Oli „Motylki”
Godzina 16:00 – grupa Pani Iwony „Żabki”

15 lutego, godzina 11:00 – koncert „Wiolinka i Basik w Krainie Muzyki”
Razem z bohaterami bajek dzieci poznają muzykę z różnych stron świata i poznają nowe baśnie muzyczne. Każda z bajek wprowadza pojęcia muzyczne, ale podkreśla też specyficzny koloryt muzyki różnych narodów (państw i kontynentów). Przy okazji muzyki dzieci uczą się geografii. Podczas tego spotkania Dzieci zapoznają się z elementami perkusji.

22 lutego – sensoplastyka
Sensoplastyka to zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci. Mnogość faktur, kolorów, materiałów, to domena tych zajęć. Podczas zajęć dzieci będą mogły swobodnie się wybrudzić, poznać kształty i konsystencję używanych produktów. Używane będą tylko bezpieczne produkty, więc nie musicie się Państwo obawiać o zdrowie Waszych pociech. Celem spotkania jest pobudzenie wszystkich zmysłów tak, aby dziecko mogło samo na własnej skórze poczuć ich oddziaływanie. Każdy dostanie czas na oswojenie i zapoznanie się z otoczeniem. Wszystko zorganizowane będzie w taki sposób, aby dać dziecku możliwość spontanicznej samodzielnej zabawy, tym samym pozwalając na rozwój wyobraźni i kreatywności dziecka.

UWAGA! Prosimy, aby KAŻDE dziecko miało przygotowany czysty zestaw ubrań na przebranie po zajęciach.

Życzymy udanego miesiąca!
Dyrektor oraz kadra Przedszkola Leśnego w Piasecznie