Atrakcje dla dzieci

06.02.2020r. Bal karnawałowy!

Karnawał to nieodłączny element dzieciństwa. Dzieci żyją myślą o niezapomnianym balu. Zwłaszcza dla młodszych jest wspaniałą formą zabawy, ponieważ przedszkolaki nie mają zbyt wielu okazji do tego rodzaju spędzenia czasu. Chwile spędzone podczas imprezy będą przeżyciem dla naszych najmłodszych. Nieodłącznym elementem takich wydarzeń są odpowiednie stroje - wokół tego istnieje prawdziwa otoczka tajemniczości i niecierpliwości. Ważne, aby dzieci starały się nie zdradzać przed swoimi rówieśnikami w co będą przebrane. Zabawę poprowadzą p. Iwona i p. Ola. Start o 10.00. Zapraszamy!

07.02.2020r. "Koncert w rytmie Rock&Roll'a" - Papaja Kids

Od samego tytułu nogi zaczynają skakać w rytmie starego, dobrego Rock&Roll'a :) Właśnie  w lutym przeniesiemy się w lata 60'te, kiedy powstały legendarne utwory. Poznamy tamtejsze zwyczaje, dowiemy się skąd wziął się ten skoczny rytm, który nauczymy się wyklaskiwać. Dzieci zapoznają się również z postacią samego króla rock'a czyli Elvisa Presley'a. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 09.30.

14.02.2020r. Wycieczka do Teatru Małego Widza

K O S M O S to połączenie różnych dziedzin sztuki, to rodzaj instalacji i performensu, gdzie odkrywaniu kosmicznej przestrzeni za pomocą zmysłów (dotyku, wzroku i słuchu) towarzyszy muzyka grana na żywo. Tu także opowiadają się historie. W tę sensoryczną i doznaniową podróż, kameralną grupę uczestników zabierze 3 artystów (w tym muzycy). Będą przemierzać wspólnie kosmiczną przestrzeń, najpierw odwiedzą układ słoneczny, a potem... teleportując się i wędrując po międzygalaktycznej materii zobaczą z bliska inne bajeczne planety z nieziemskimi jeziorami, kraterami i wulkanami. Odwiedzą księżycowe wyspy, przefruną przez mgły i mgławice, może nawet spotkają czarne dziury. Dotkną gwiazd i przejdą po mlecznej drodze, być może nawet  na koniec wszechświata.

18.02.2020r. Sensoplastyka – zajęcia pokazowe dla dzieci

Będzie multisensorycznie, czyli kolorowo, pachnąco, jednym słowem zmysłowo. W trakcie warsztatów wraz z dziećmi zaczniemy od stworzenia mącznego ciepłego śniegu, następnie do zabawy dołączy kolorowa woda i powstanie kosmiczny deszcz. Przy połączeniu kolorów powstaną ruchome galaktyki, a chętni stworzą kosmiczne gluty. Będziemy dodatkowo stymulować zmysł węchu i poznamy różne niespotykane i egzotyczne zapachy. Następnie celem stymulacji zmysłu wzroku i dotyku - do zabawy dołączy kolorowy ryż. Będziemy przesypywać        i sypać, łączyć ryż z cieczą. Połączymy wszystkie produkty i stworzymy zupy, ciasta i inne papki. Wyobraźnia dzieci nie zna granic :) Zajęcia rozpoczną się o godzinie 10.00.

28.02.2020r. Mali Odkrywcy - DWUTLENEK WĘGLA

Na zajęciach dzieci poznają czym jest dwutlenek węgla i jakie są jego właściwości. Dowiedzą się co to jest suchy lód który ma aż - 78 stopni i czy człowiek sam może wytworzyć CO2.

Przedstawienie i warsztaty:

04.02.2020r. Żabki oraz Zajączki