2 października, godzina 13:30 – SensoMisie
Czy śnieg musi padać tylko zimą? Oczywiście, że nie. Podczas spotkania przedszkolaki będą własnymi rękoma tworzyły sztuczny śnieg. SensoMisie tym razem przywołają zimę na początku jesieni, pokazując tym samym, że zimna nam nie straszna ;)

4 października, godzina 10:00 – warsztat podróżniczo-edukacyjny „Dzieci świata”
Ktoś „inny” to przede wszystkim ktoś wyjątkowy. Dlatego wraz dziećmi z innych państw przemierzymy świat, poznając ich zwyczaje, sposoby witania się i warunki życia. Jak się ubierają? Co jedzą? Czym bawią się? Czy chodzą do przedszkola lub szkoły? Na te i wiele innych pytań dzieci znajdą odpowiedź w trakcie warsztatu.

5 października, godzina 9:00 – Wesoła Sobota
Dzień 2 października to  światowy Dzień Uśmiechu, zatem UŚMIECH będzie motywem przewodnim podczas sobotniego spotkania. Pani Iwona i Kasia zagwarantują dzieciom dużo atrakcji i humoru. Podczas zajęć dzieci będą wzmacniały poczucie własnej wartości oraz pewności siebie.

14 października, godzina 10:00 – koncert afrykański
Afryka to bez wątpienia odległy kraj, ale nie dla naszych Przedszkolaków! Okazuje się, że dzięki muzyce można podróżować w najodleglejsze zakątki świata! Piotr Brymas- bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik, który wiele lat spędził na Czarnym Lądzie, teraz podzieli się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce.

16 października, godzina 13:30- SensoMisie
Kolejne spotkanie w październiku poświęcone będzie tworzeniu przez dzieci rosnących farb, które później wykorzystają do stworzenia zapewne pięknych prac plastycznych. Motywem przewodnim będzie jesień, zatem powstaną rosnące jesienne liście na drzewie!

18 października, godzina 10:00  – Dzień Kundelka
W październiku świętujemy Dzień Kundelka. W związku z tym Pani Ola i Pani Kasia staną się ekspertkami w tej dziedzinie. Dzieci na pewno zdradzą co ciekawego robiły w przedszkolu w tym wyjątkowym dniu.

25 października, godzina 9:30 – koncert edukacyjny pt. „Czy każdy zwierzak śpiewać potrafi?”
"Mamo kup mi pieska. Proszę. Będę się nim opiekował, wyprowadzał na spacer ... " - to często występująca prośba wśród  najmłodszych. Oczywiście, że dla naszych pociech  zrobimy wszystko mimo, że one nie zdają sobie sprawy ile uwagi potrzebuje zwierzę domowe.  Jakie by ono nie było, małe, duże, puchate czy kudłate. Program spotkania będzie odnosił się do Światowego Dnia Zwierząt- dzieci śpiewająco nabędą szereg niezbędnych informacji na temat opieki nad swoimi pupilami.

W programie:
* dzieci będą porównywać muzykę do ruchu zwierząt
* dzieci będą porównywać dźwięki wydobywane przez zwierzęta do instrumentów muzycznych
* zwierzęta będą SAME zadawać dzieciom pytania

30 października, godzina 15:30 – pasowanie na przedszkolaka
„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu naszych trzylatków. Stanowi ona zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu.  Będzie to pierwszy ważny debiut przedszkolaków, które w tym roku przyszły do naszego przedszkola. Zaprezentowane zostaną piosenki i wierszyki, których do tej pory nauczyły się w przedszkolu.
Do wspólnego świętowania w szczególności zapraszamy Rodziców dzieci z grupy Zajączki.

Życzyny udanego miesiąca,
Dyrektor oraz Kadra Przedszkola Leśnego w Piasecznie