Zapowiedzi

ATRAKCJE W KWIETNIU

4 kwietnia, godzina 14:00 – OKO W OKO Z PAPUGĄ
W ramach Międzynarodowego Dnia Ptaków w naszym przedszkolu będzie miało miejsce interaktywne spotkanie z żywymi papguami. Będzie to barwna opowieść o Brazylii i Indonezji połączona z prezentacją niezwykłych okazów papug. Dzieci podczas show odkryją piękno przyrody, a także z bliska zobaczą niezwykłe tropikalne ptaki, które z pewnością z natury popisywać się będą przed publicznością. Całe przedstawienie niesie za sobą spektrum wartości dla młodego widza m.in.:

* nauczy szacunku do żywych zwierząt,
* przedstawi obowiązki wynikające z posiadania zwierzęcia w domu,
* zademonstruje prawdziwą więź pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem,
* odkryje piękno natury,
* pozna nowe zakątki świata.


5 kwietnia – Dzień Sportu
Tego dnia nasze Panie zapewnią dzieciom moc sportowych atrakcji. Nutka zdrowej rywalizacji jeszcze nikomu nie zaszkodziła, zatem tego dnia odbędą się u nas leśne zawody sportowe.

UWAGA. Prosimy, aby tego dnia dzieci miały założone wygodne ubranie.


9 kwietnia – OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU WIELKANOCNEGO


10 kwietnia, godzina 10:30- wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie


12 kwietnia, godzina 11:00 – kolejne spotkanie koncerowe z cyklu „Wiolinka i Basik”

Razem z bohaterami bajek dzieci poznają muzykę z różnych stron świata i poznają nowe baśnie muzyczne. Każda z bajek wprowadza pojęcia muzyczne, ale podkreśla też specyficzny koloryt muzyki różnych narodów (państw i kontynentów). Przy okazji muzyki dzieci uczą się geografii. Podczas kwietniowego koncertu Dzieci zapoznają się z elementami gitary oraz poznają zjawiska związane zarówno z dźwiękami niskimi, jak i wysokimi.  


13 kwietnia, godzina 9:00-15:00 Wesoła Sobota
Zapisy trwają do 10 kwietnia br.


26 kwietnia - Jak bezpiecznie i przyjacielsko kontaktować się z psem?

Program "Bezpieczny Pies = Bezpieczne Dziecko"- to program Fundacji Edukacyjnej „Pies i Staś”, który opiera się na założeniu: bezpieczeństwo psa oznacza bezpieczeństwo człowieka. Promuje działania profilaktyczne: zapobieganie sytuacjom ryzykownym z udziałem psów i dzieci poprzez wskazywanie prawidłowych zachowań i działań. Zajęcia wspomagają rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny, motoryczny oraz samodzielność. Podczas takich zajęć zostaną uczestnikom przybliżone psie potrzeby, obowiązki opiekuna psa, jak i humanitarne traktowanie zwierząt
Dzieci dowiedzą się:
* jak bezpiecznie i przyjacielsko kontaktować się z psem,
* jak być dobrym opiekunem psa,
* jak zareagować w sytuacji napotkania obcego psa.

 

Życzyny udanego miesiąca,
Dyrektor oraz Kadra Przedszkola Leśnego w Piasecznie