Atrakcje dla dzieci

06.03.2020r. Sensoplastyczne wiosenne nieporządki

Tym razem przyjmiemy rolę małych ogrodników. Jak na przedwiosenne czynności przystało, na warsztatach będziemy: robić grządki, grabić, kopać dołki, sadzić, przekopywać, sypać - do zabawy wykorzystamy kolorowy ryż, grabki, łopatki, wiadereczka, lejki a przede wszystkim swoją wyobraźnię.  Dodatkowo namalujemy   na białych kartkach PANIĄ WIOSNĘ - jadalnymi FARBAMI NA BAZIE JOGURTU. Będziemy malować paluszkami, stopami, gąbeczkami. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 10.00.

13.03.2020r. Wycieczka do Fabryki Krówek w Milanówku

Nasze przedszkolaki będą miały możliwość obejrzenia wytwórni, aby móc zobaczyć, jak wygląda produkcja krówek oraz zapoznają się z wykorzystywanymi surowcami. Dodatkowo będą mogły spróbować smaku świeżutkich krówek prosto z produkcji :) Po słodkim poczęstunku, przejdziemy do warsztatów plastycznych. Uczestnicy zaprojektują swoje etykiety, w które następnie nauczą się zawijać ręcznie swoje krówki. Na zakończenie wycieczki  organizowany jest konkurs rysunkowy, po którym, w ramach nagród, każdy uczestnik otrzymuje małą paczuszkę z krówkami na drogę.

*Wycieczka jest skierowana do grup: Zajączki, Żabki.

20.03.2020r. „Przygody bociana Klekosława” – teatrzyk dla dzieci

Czy wiecie, że podróż z Afryki do Polski zajmuje bocianowi nawet 2 miesiące? To bardzo wyczerpująca i niebezpieczna wyprawa. Bocian Klekosław pierwszy raz w swoim życiu musi przebyć tę drogę. Nie wie nawet, gdzie jest Polska i jak rozpozna, że znalazł się u celu swej podróży… Na szczęście spotyka na drodze postacie, które opowiadały mu o polskiej fladze,  godle oraz o naszym polskim krajobrazie!  Dzięki tym opowieściom udaje mu się odnaleźć swoją Ojczyznę.

20.03.2020r. Powitanie Wiosny!

Przyjście  nowej  pory  roku - wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. Dzieci piosenkami, zabawami, konkursami oraz wspólnym tańcem przywitają jedną z najpiękniejszych pór roku. Jedna z przedszkolnych sal zamieni się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów, ptaków i owadów. W tym dniu – w strojach przedszkolaków i Pań dominować będą wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony. Zabawę poprowadzą p. Iwona oraz p. Kasia.

23.03.2020r. Papaja Kids - "Bajki Natalki"

czyli muzyczne spotkanie z małą Natalią Kukulską

Usłyszymy największe przeboje małej Natalii, które z pewnością umieją zanucić także rodzice naszych dzieci przedszkolnych. Zaopiekujemy się pieskiem "Puszkiem, Okruszkiem". Nauczymy się ciekawych kroków tanecznych, dzięki którym zatańczymy na "Balu lalek Natalii". Będziemy rozwiązywać zagadki muzyczne, na które odpowiedzi udzieli nam tata ( pianista).

28.03.2020r. Wesoła Sobota

Zapraszamy na spędzenie czasu w przedszkolu w godzinach 09:00 – 15:00.  Zapisy trwają do 26 marca.

Życzę udanego miesiąca,

Sylwia Galińska